500W PSU Power Supply D500EPM-00 H500EPM-00 Y7R0X 5K7J8 for Optiplex 7080MT 7070MT 7060MT 3050MT 3650 3670 3671 5090 3260 3681 MT, Silver
★★★★★ 4.3 51 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ayudapsicologicaecuador.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
500W PSU Power Supply D500EPM-00 H500EPM-00 5K7J8 Y7R0X For Optiplex 7080MT 7070MT 7060MT 3050MT 3650 3670 3671 5090 3260 3681 MT Power interface: 6PIN Motherboard+4PIN*2 CPU+6PIN+8PIN graphics card Part Number:Y7R0X, 5K7J8 Model:D500EPM-00, H500EPM-00 Max Power:500W Input100-240V~7A, 50/60Hz Output+12VA1~18 A+12VA2~18 A+12VB~18 A Size: Length 22CM*Width 8.2CM*Height 6.2CM Compatible systems: For Optiplex 7080MT 7070MT 7060MT 3050MT 3650 3670 3671 5090 3260 3681 MT
  • Power interface: 6PIN Motherboard+4PIN*2 CPU+6PIN+8PIN graphics card
  • For Optiplex 7080MT 7070MT 7060MT 3050MT 3650 3670 3671 5090 3260 3681 MT
  • Part Number:Y7R0X 5K7J8 Model:D500EPM-00 H500EPM-00
UPC 780279089318
Brand YYLOVETY
Wattage 500 watts
Form Factor ATX
Manufacturer YYLOVETY
Model Number D500EPM-00
Cooling Method Air
Output Wattage 500 Watts
Mfr Part Number Y7R0X
Compatible Devices Personal Computer
Maximum Input Voltage 240 Volts (AC)
Minimum Input Voltage 100 Volts (AC)
System Bus Connector Type 6 Pin
Connector Type Used on Cable ATX
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
51 ratings | 21 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (41)
4 stars
6% (3)
3 stars
3% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (5)